Otvoren konkurs za dodelu plastenika poljoprivrednim gazdinstvima u opštini Lučani


Fondacija Ana i Vlade Divac obnovila je saradnju sa opštinom Lučani u cilju pomoći poljoprivrednim proizvođačima sa teritorije naše opštine. Tim povodom, danas je raspisan novi konkurs za dodelu plastenika za biljnu proizvodnju.
Novim konkursom planirana je podrška za poljoprivrednike i poljoprivrednice koji imaju registrovana gazdinstva na teritoriji opštine Lučani, a koji žele da započnu ili prošire svoj posao vezan za plasteničku proizvodnju, sa ciljem ekonomskog jačanja porodica na selu.
Konkurs za dodelu plastenika za biljnu proizvodnju gazdinstvima sa teritorije opštine Lučani traje od 15. aprila do 6. maja, a odabrana gazdinstva dobiće plastenike dimenzija 6 x 21 m, sa pocinkovanom konstrukcijom, sistemom za navodnjavanje i bočnim vratima za provetravanje. Odabrana gazdinstva imaće i obavezu da učestvuju sopstvenim sredstvima u visini do 20% ukupne vrednosti doniranog plastenika. Ukupno raspoloživa sredstva po ovom konkursu iznose 5,6 miliona dinara.
Pravo učešća na konkursu imaju fizička lica – nosioci registrovanog poljoprivrednog gazdinstva, odnosno poljoprivrednici koji žele da započnu ili prošire svoj posao vezan za plasteničku proizvodnju. Prednost će imati višečlane porodice koje žive i rade na selu.
Više detalja o ovom konkursu, kao i prijavne formulare, možete preuzeti sa sajtova www.divac.com i www.lucani.rs, ili u Kancelariji za poljoprivredu Opštinske uprave opštine Lučani.