Saniran kvar nakon curenja amonijaka u Guči: Nadležne službe nastavljaju kontrolu terena

Kvar na rashladnom postrojenju u hladnjači u Guči, usled kojeg je tokom noći došlo do curenja amonijaka, uspešno je otklonjen, a isticanje gasa je u potpunosti zaustavljeno, saopštile su nadležne službe.
Kako se navodi, odmah nakon incidenta o događaju su obavešteni republički ekološki inspektori, kao i Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Мilan Jovanović Batut“, koji prate dalji tok postupka.
Na terenu se i dalje nalaze stručne ekipe koje sprovode propisana merenja i analize kako bi se utvrdilo trenutno stanje i procenilo da li postoji bilo kakav rizik po zdravlje ljudi ili životnu sredinu.
Po završetku svih kontrola i laboratorijskih analiza, javnost će biti obaveštena o zvaničnim rezultatima i eventualnim preporukama nadležnih institucija.
Iz nadležnih službi apeluju na građane da prate informacije isključivo putem zvaničnih saopštenja i poručuju da nema razloga za paniku, dok se situacija i dalje prati u skladu sa propisanim procedurama.
