JKP „Komunalac“ Lučani dobilo novu cisternu za pranje ulica
Nova cisterna unaprediće održavanje ulica u Lučanima

Javno komunalno preduzeće „Komunalac“ u Lučanima dobilo je novo specijalizovano vozilo – cisternu za vodu, koja će biti korišćena za pranje ulica i drugih javnih površina na teritoriji opštine.
Nova cisterna nabavljena je zajedničkim sredstvima Opštine Lučani i JKP „Komunalac“, sa ciljem da unapredi održavanje komunalne higijene i omogući efikasniji rad zaposlenih na terenu.
Zahvaljujući novom vozilu, biće omogućeno brže i kvalitetnije pranje saobraćajnica, trotoara i drugih javnih površina, posebno tokom letnjih meseci kada su potrebe za održavanjem higijene najizraženije.
Ulaganje u savremenu komunalnu opremu predstavlja važan korak ka unapređenju rada javnog preduzeća i podizanju kvaliteta usluga koje se svakodnevno pružaju građanima. Modernizacija mehanizacije omogućava efikasnije obavljanje poslova, bolje održavanje javnih površina i stvaranje urednijeg životnog okruženja.
Iz lokalne samouprave poručuju da će ulaganja u opremanje i modernizaciju javnih preduzeća biti nastavljena i u narednom periodu, kako bi građanima bile obezbeđene još kvalitetnije i pouzdanije komunalne usluge.
