Svi pacijenti otpušteni kućama nakon akcidenta u Guči
Nakon pregleda u čačanskoj bolnici svi pacijenti pušteni na kućno lečenje

IMG_5702

Sve osobe koje su tokom noći, nakon curenja amonijaka u jednoj hladnjači u Guči, primljene u Opštu bolnicu u Čačku, puštene su kućama nakon obavljenih pregleda i dijagnostike.

Kako se navodi u saopštenju dostavljenom medijima, pacijenti su pregledani u skladu sa važećim medicinskim procedurama, a nakon konsultacija sa toksikolozima sa Vojnomedicinske akademije utvrđeno je da nije bilo potrebe za njihovim daljim bolničkim lečenjem.

Svi pacijenti otpušteni su u stabilnom zdravstvenom stanju.

U saopštenju se, takođe, ističe da su se nakon noćašnjeg akcidenta u pojedinim medijima pojavile netačne informacije o zdravstvenom stanju povređenih, zbog čega je javnost obaveštena o zvaničnim rezultatima lekarskih pregleda.

Podsetimo, do curenja amonijaka došlo je tokom noći u jednoj hladnjači u Guči. Na teren su odmah izašle ekipe vatrogasno-spasilačke jedinice, Hitne pomoći i drugih nadležnih službi, koje su sanirale kvar i obezbedile područje. Nadležni nastavljaju da utvrđuju okolnosti koje su dovele do ovog akcidenta.

Verified by MonsterInsights